هميشه در سفر هميشه در سفر .

هميشه در سفر

درياچه سد سقالكسار يكي از ديدني هاي شهر رشت

سقالكسار روستايي است از حومه بخش مركزي بلد رشت باب استان گيلان ايران كه درب ۱۵ كيلومتري كنارها و شمال شهر رشت در دهستان لاكان قرار دارد در حواشي مزار سرور سيد شريف درياچه هاي متعددي لياقت و عدم دارد كه داراي طبيعت بسيار زيبايي مي باشند. يكي از بزرگترين اين درياچه ها (استخرها) سد خاكي سقالكسار مي باشد كه دروازه اندر نزديك چماچاه و روستاي سقالكسار محقق حادث شده است و باب تمامي فصول مسافران را به سمت خود كشش مي كند. با حدود يك منزل برزن ساعت رانندگي از رشت مي توان به اين روستاي بالا العاده خوشگل رسيد.

 

 

 
روستاي سقالكسار با چشم اندازي زيبا، سرشار از سكوت درياچه ايست كه انبوهي از دار هاي جنگلي سر به سپهر كشيده  دم را مهارت كرده است. سقالكسار غير از اين درياچه، جذب هاي طبيعي زيادي دارد كافي است سري به اين ديه بزنيد و با مردم مهربانش كه كسب اكثر آنها كشاورزي  است از نزديك مونس شويد. مزارع برنج و بوي شالي و خوشه هاي طلايي رنگش درون فصل بهره برداري از برنج حضور اي خاص به اين روستاي خوش عصاره و هواي گيلان مي دهد و گفتني است درياچه سد سقالكسار در هر فصلي زيبايي هاي خاص خودش را دارد.  

 

 
راه دسترسي به روستاي سقالكسار

 

آدرس و مسير دسترسي به روستاي سقالكسار از طريق قزوين به رشت : بعد از پليس راه، تقاطع روگذر به سمت فومن، آقاسيد شريف (كه موزه ميراث روستايي درون اين مسير محقق حادث شده است).


برچسب: مسافرت،
امتیاز:
 
بازدید:
+ نوشته شده: ۱۳ فروردين ۱۳۹۵ساعت: ۰۹:۰۱:۵۵ توسط:هميشه در سفر موضوع:

ارسال نظر
نام :
ایمیل :
سایت :
آواتار :
پیام :
خصوصی :
کد امنیتی :